Günün bazı saatlerinde sadece Youtube izliyorum. Sonrasında kendime yaptığım haksızlığı fark edip sakinleyip telefonu yavaşça elimden bırakıyorum.

Gün içinde çalışmadığım zamanlarda farklı üç dört kitap okuyarak adapte olmaya çalışıyorum. Ancak tamamen bir adapte sorunu yaşadığım kesin. Eşrefi mahlukatçılık da delirmeceler tam olarak bu olsa gerek 🙂

Bu ara hiç film izleyemiyorum ama. Bazen Netflix’den dizi takip etmeye başlıyorum. Tabbi kendi kotamı geçene kadar.

Bir saat izleme bence günlük olarak gayet yeterli. Önceden evde TV olmaması gerektiğini düşünürdüm. Şimdi salonda olmaması gerektiğini ancak film izlemek için bir film odası oluşturmak gerektiğini düşünüyorum. Sadece film için değil aslında yararlı belgeseller için de fena bir fikir değil. Bu ara Netflix belgeselleri aşırı ilgimi çekiyor.

Neyse bu ara Netflix’de izlediğim filmlerden birer özet hazırlayayım istedim.

  • Netflix dizileri

Ah bu müptelası olduğumuz Netflix dizileri… Bir bölüm izleyelim diye başına oturduğumuz ama bölüm bölüm bitirdiğimiz diziler. Ben en son Atiye’de yapmıştım bunu. Ertesi gün çalıştığım halde koca sezonu o gece bitirmiştim. Bu ara Peaky Blinders’a sardım. Konusu birinci dünya savaşı zamanlarında İngiltere’de geçiyor. Eskiyi özellikle birinci dünya savaşı zamanlarını merak edenler için gayet keyifli olabilir.

Yine aynı şekilde klişe ama La Casa De Papel, Freud bu ara ilgi çekici diziler arasında yer alıyor. Yine Dark, Elite gibi dizilerle de evde geçirdiğiniz zamanı keyifli hale getirebilirsiniz. Genel yorum olarak La Casa De Papel, Peaky Blinders, Dark seviliyorken, Elite ve Freud hakkında çok olumlu yorum okumadım. Tabii bu kişiye göre de değişen bir durum da olabilir.

  • Netflix belgeselleri 

Belgesel açısından da oldukça zengin Netflix. Icarus, Chasing Coral, Into the Abyss, Planet Earth gibi belgeseller kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Benim gibi daha çok biyografi tarzında belgesel izlemeyi seviyorsanız Netflix sizin için yararlı olabilir.

  • Netflix filmleri

Hem Türk sineması hem de dünya sinemasını yakından tanımak için Netflix sinemaseverler için biçilmiş kaftan. Benim gibi Çağan Irmak sinemasını yakından takip ediyorsanız ya da dünyada kült olmuş filmlere ulaşmak istiyorsanız adresiniz Netflix olabilir. Ayrıca dünya sinemasında ilgi çeken filmlerden olan Okja, 22 July, Roma gibi filmlere Netflix’den anında ulaşabilirsiniz.

Şimdiden keyifli izlemeler o vakit 🙂

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator