Garip günler geçiriyoruz. Kim derdi ki 2020’de bunlar yaşayacağız? Dünya insanları için büyük tehdit olan corona, hepimizi eve kapattı. Ne tuhaf değil mi? Yani belki de bana bu kadar tuhaf geliyor. Haddimizi, acizliğimizi göstermiyor mu Allah bize? Gözle görülemeyen kadar minicik olan bir virüs, tüm dünyayı eve kapattı. Gerçekten ilginç.

Kendi adıma da günlerim garip geçiyor. Çalışmadığım zamanlar dışında, bol bol vlog izlediğim, arada kitap okuduğum bir zaman dilimindeyim. Mesela oto kontrolü tamamen bırakmış durumdayım. Şükretmenin ne denli önemli olduğunu zaten keşfetmiştim, şimdi daha da iyi anladığım zamanlardayım. Mesela dışarı çıkıp yürüyüş yapmanın, bir cafede çay içmenin, arkadaşlarla vakit geçirmenin akraba ziyaretlerinin ne kadar önemli olduğunu anladım. Şimdi sınavdayız aslında. Farkındalığa sahip olanların daha da güçlenerek çıkacağı, hayata çok daha farklı bakacağı bir dönem.

Bir yıl kozmetik sektöründe çalışan ben, cildimi güzelleştirmek için çeşit çeşit kremler, maskeler kullanan ben, şimdi ellerim dezenfekte etmekten sertleşmesini bile sallamıyor. Krem kullansam da nafile. Aslında hiçbir şeyin önemi yok be sevgili okur! Sağlık en kıymetli hazine.

Aldığımız nefes, gökyüzüne baktığımız an, sevdiklerimizle geçirdiğimiz vakit dışında ne kadar boş her şey. Haddimizi, hududumuzu, acizliğimizi, hırslarımızı yendiğimiz bir zamanda değil miyiz sizce de?

Bu satırları her şeyi boş verelim diye yazmıyorum, yanlış anlaşılmasın. İnsanı hayata bağlayan bir amaç. Ancak tüm bunların dışında insanlar bile makineleşmeye başlamışken Allah nasıl da dur dedi!

Yazdan bu yana sadece faydalı olmak prensibine bağlıyım. Hayata, insanlara, tabiata elimin kolumun yettiği her şeye. Ne kadar az, ne kadar çok yardım faaliyetleri içerisinde bulunmaya çalışıyorum gücümün yettiğince. Allah nefes aldığım her an da insanlara faydalı olmamı sağlasın. Boşa gelmedik bu dünyaya sonuçta. Aldığımız her nefesin hesabını vereceğiz. Bu nedenle aldığımız her nefese ve Allah’a layık olarak yaşamalıyız.

Hoşça bakın zatınıza, Allah’a emanet 🙂

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator