Boş zamanlarını değerlendirmek isteyenlere muhteşem bir Netfilix dizi önerileri hazırladık. Keyifli okumalar…

İzlenmesi Gereken Netflix Dizi Önerileri

Workin’Moms

Doğum sonrası annelerin iş hayatına dahil olmalarını ve sosyal yaşamlarını komik bir şekilde ekrana yansıtan Workin’ Moms dizisi izlenmesi gereken Netflix dizi önerilerimizdendir. Dizide 5 yakın arkadaşın iş, ev, aşk hayatı gibi örnek detayları ile kendinizden izler bulabilirsiniz. Dizide ki asıl ana karakter ise Kate Foster’dır. Kate için ilk çocuğunun bakımı zor gelirken, eşi tarafından aldatılır. Birde üzerine tekrardan hamile kalır. Pazarlamacı olan Kate Foster, işinden ayrılarak kendine ofis açar ve işlerini büyütür.  Diğer karakterlerden de psikolog, yönetici, eğitmen ve hikaye yazarı bulunuyor. Her bir annenin kendi ayakları üzerinde durması bizlere güç veriyor. Özellikle lohusa bunalımı yaşayan yeni annelerimizin kesinlikle izlemesi gereken netflix dizi önerimizdir.

Terzi

Henüz yeni gösterime giren terzi dizisine ilgi çok fazladır. 1 sezon 7 bölümden oluşan dizi için 2. Sezonun olup olmayacağı net değildir. Ana karakter Peyami (Çağatay Ulusoy), başarılı bir terzidir. Çocukluktan gelen psikolojik olarak bastırılmış duyguları vardır. Babasının zihinsel engelli olduğunu herkesten saklar. Peyami’nin çocukluktan kalma arkadaşı var. Karşısındakine psikolojik ve fiziksel şiddet uygulayan biridir. Yakın bir zamanda evleneceği kızı da darp eder. Kızın kaçması üzerine ipleri yerinden kopan genç adam hepten delirir. İlk yardım istediği kişi de Peyami’dir. Ancak ikisinin bilmediği bir şey vardır. Kız, babasına bakıcılık yapıyordur. Daha fazlasını Netflix dizi önerimizde. Bir solukta izleyeceğiniz Netflix öneri dizimiz şu an top 10 sıralamasında yer alıyor.

Bir Başkadır

2020 yılında yayınlanan Bir Başkadır Netflix dizisi ilk gösterime girdiği anda ilk 10 listesinde yer almıştır. Baş karakter Öykü Karayeldir. Dizi de hurafeler ve günahlarla yaşayan Meryem ile Psikolog Peri arasında çatışmayı yer veriyor. Bu seanslar sonucunda Peri tesettürlü insanlara karşı antipatisi olduğunu anlıyor. Meryem de günlük temizliklere giden ve gittiği evdeki evin sahibine aşık oluşunu anlatıyor. Gerçi bu aşkı ilk başlarda kabul etmiyor. Meryem’in tedavisi olmayan bayılma rahatsızlığını çözmek için psikolog yardımı alıyor. Bu hayat hikayelerinin hepsinde aslında bireyler birbirini tanıyor ve yaşamları birleştiği anlarda oluyor. Kesinlikle izlenmesi gereken Netflix dizi önerilerimiz arasındadır.

Squid Game

Netflix abonesi olmayanların bile adını duyduğu Squid Game dizisi akıllara durgunluk getiriyor. Güney Kore dizisi olan Squid Game hayatta kalmak için kalanların öldüğü 18 yaş üzeri bir dizidir. Bu dizide hayatta kalmak için çeşitli tehlikeli, sabır ve mantık yarışı uygulanıyor. Ölüm kalım oyununa girerek 45,6 wonluk ödülü kazanmak için yarışıyorlar. Yüzlerce kişinin katıldığı oyunda sadece bir kazanan olacaktır. Bu yarışmanın diğer bir tehlikeli tarafı ise kalanlar ölecektir. Dizinin sonunda ise aklımızla mı oynuyorlar diyeceğimiz bir son gerçekleşiyor. Sosyal medyada da büyük ses getiren Squid Game Netflix dizi önerilerine alabilirsiniz.

Black Mirror

Sansasyonel Netflix dizi önerilerimiz arasına giren Black Mirror dizisini kesinlikle seyretmelisiniz. Ayrıca Netflix üzerinden filmi de bulunuyor. İzleyiciye distopik dizi önerilerinin yanında bilim kurgu örnekleri de anımsatıyor.  Her bölümü birbirinden bağımsızdır. İlk başta her bölümün farklı gelmesi size acayip gelebilir ancak konularına odaklanınca diğer dizilerin aksine bayılabilirsiniz. Black Mirror dizisini önermemizin bir diğer sebebi de kısa hikayelerde birden fazla mesaj içermesidir. Bir bölümünü izlediğinizde bile aylarca hafızanızda kalacaktır. Eğer bölümden sıkılırsanız diğer bölüme de geçebilirsiniz. Ancak böyle bir şey yapacağınızı düşünmüyorum. Müthiş bir yaratıcılık söz konusu olan diziyi Netflix dizi önerileri arasına alıyor.

Dark

Bir diğer Netflix dizi önerilerimizde Dark dizisi bulunuyor. Zamanı belli olmayan, karakterleri de aynı şekilde net olmayan bu dizimiz Winden kasabasında geçiyor. 33 yılda bir zaman tekrar ediyor ve üç farklı zaman diliminde yaşanıyor. Dark dizisi 3 sezondan oluşuyor. Her bir bölüm ortalama elli dakika sürüyor. Diziyi Almanlar yapmıştır. Aynı zamanda The Dark adında başka bir Netflix dizisi mevcut. Bu iki diziyi birbirinden karıştırabilirsiniz. Dizinin IMDb puanı ise 8,6’dır. İzleyenin hayran olduğu bu diziyi kesinlikle Netflix de izlemenizi öneriyoruz.  Aslında dizide Winden kasabasında herkes normal olarak yaşamaya devam ediyor. Derken Mikkel adında kasabanın küçük çocuğu kaybolduğunda gizem başlıyor. Kesinlikle izlemeniz gereken bir Netflix dizisidir.

Lucifer

Lucifer dizisi cennet, cehennem, şeytan ve melek kavramlarını sıkça duyduğumuz dini konuların işlendiğinden dolayı tüm Dünya’dan bazı olumsuz tepkiler almıştır. Hatta dizinin son bulması için imza kampanyası da başlatılmıştır. Lucifer gibi bir şeytanı iyi karakterde göstermek ve dizinin 18 yaş altı olması gibi olumsuz eleştirileri de mevcuttur.  Fantastik konusu olan Amerikan yapımı bu Netflix dizisine ilgi de çoktur. Lucifer, şeytanlar arasındaki en iyi ve popüler melektir. Yaşam yerini dünya seçmesi ve asla kötülük yapamaması öbür Dünya’da olay olarak görülüyor. Cehennemden çok sıkılan Lucifer, Dünya da macera aramaya başlar. Los Angeles şehrine giderek gece kulübü işletmeye başlar. Polislerin çözemediği suçları ortaya çıkaran Lucifer karakteri dizide gönlünü birine kaptırır. Her bölümünde ilginç ve heyecanlı olaylarla karşılaşacağınız Netflix dizisi Lucifer’i heyecanla izleyebilirsiniz. Lucifer Netflix dizi Önerilerimiz arasındadır.

Atiye

Dünyanın Uyanışı isimli kitaptan uyarlanarak yayınlanan Atiye dizisi Netflix medyasında ses getirmiştir. Nişanlı, genç ve güzel kadının (Beren Saat) mistik konusunu işliyor. Atiye’nin yaşamı Göbeklitepe’ye ziyaret ettiğinde değişir. Atiye’ye yardım eden arkeolog sayesinde gizem çözülmeye başlıyor. Antik yerde geçmişini ve ruhani varlıkları sorgulamaya başlayan Atiye’nin gözünden bu Netflix dizisini izlemenizi tavsiye ederiz.

You

New York’ lu bir dâhi olan Joe’ nin kütüphanesi bulunuyor. Kitap almak için gelen Beck ismindeki genç bayana gönlünü kaptırır. Joe, Beck için her şeyi yapar. Onunla tekrar karşılaşmak için takibe bile başlar. Teknolojide de iyi olan Joe, Beck’in gittiği yerler, sevdiği alışkanlıklar gibi işine yarayacak tüyoları elde eder. Durumdan şüphelenen Beck’in arkadaşı konuya müdahil olmaz. Sonunda amacına ulaşan Joe, Beck’in sevgilisi olur. İlk başta her şey çok güzel gitse de Beck, Joe’ nin davranışlarından rahatsız olmaya başlar. Joe’ nin takıntıları diziye gerilim sokar.  Netflix dizi önerilerinde You ve diğer yerli, yabancı önerilerini sizlerle paylaştık. Önerilerimizi dikkate alıp izlerseniz çok memnun olursunuz. Zaman kaybı, sıkılmak gibi duygulara kesinlikle kapılmayacaksınız.

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator