Eskiden film izlemek için belirli seçenekler mevcuttu. İçlerinden birini seçip izleyebiliyorduk. Günümüzde ise o kadar çok film çeşidi var ki hangisini izleyeceğimizi seçerken bile sırf yarım saat kaybediyoruz. Bu yazımızda sizlere izlerken sıkılmayacağınız, çeşitlerine göre enleri içeren film önerilerini vereceğiz. Böylelikle hem sıkılmayacak hem de zamanınızı size bırakacağız. Film önerilerimizde en çok tercih edilen genelde bilim kurgu ve romantik filmlerdir. Bu yüzden film önerilerimiz de de bunlara yer verdik. Çocuklu aileler içinde çizgi film önerilerimiz bulunuyor.

Romantik Film Önerileri

Gönül

Romantik film önerilerinden yerli yapıtlardan biri olan Gönül filmi 2022 yılında izleyicisi ile buluştu. Filmi Netflix ya da internetten kolaylıkla izleyebilirsiniz. İzlerken düşündüren ve bazen net olmayan sahneleri ile izleyicide soru işareti oluşturan gönül filmine rağbet oldukça fazladır. Filmin ana karakteri Piroz, köylerde gezerek düğünlerde keman çalar. Yine bir köyde gezerken rastgele bir kıza aşık olur. Sümbül saf karakterdir. Sümbülün düğününde de keman çalan Piroz karakteri çok üzülür. Derken Sümbülü eşi boşar. Sümbül ve Pirozun kavuşma hikayesini anlatan bu film de çok güzel müziklere de eşlik edecek. Romantik yerli film önerimiz Gönül filmidir.

Sen Yaşamaya Bak

Diğer bir romantik yerli film önerisi olan Sen Yaşamaya Bak filmi de tam sizin istediğiniz gibi izlenmeye değer bir filmdir. Netflix de yayınlanan bu filmde iki ana karakter bulunuyor. Hasta olan ve birkaç ay yaşamaya ömrü kalan Melisanın (Aslı Enver) oğlunu emanet edecek kişisi bulamıyor. Derken oğlunun asıl babasına rastlıyor.  Babasının da oğlu olduğundan habersiz Melisa’ya tekrar aşık oluyor. Olaylar ise birbirlerinden gerçekten haberdar olduklarında başlıyor. İzlerken gözyaşlarınıza hakim olamayacağınız sahnelerde bundan sonra başlıyor. Bir hafta sonu yağmurlu bir günde kesinlikle izlemeniz gerekiyor. Film Önerisinde bulunurken hava şartlarını da ihmal etmiyoruz.

Özel Bir Kadın

1990 yılında vizyona giren Özel bir Kadın filmini izlerken hem duygusallaşacak hem de eski tarihli nostaljik bir filmin eşliğinde geçmişinizi hatırlayacaksınız. Bununla birlikte gençseniz de eski zamanlara dalabileceksiniz. Vivian isimli ana karakter çok şanssız bir sokak kadınıdır. Ancak şans Vivian dan yana güler ve çok başarılı, zengin yakışıklı bir iş adamı ile yollarını kesiştirir. Para karşılığı bir hafta vakit geçiren ikili ile aralarında beklenmedik aşk doğar. İzlemek isterseniz internetten kolaylıkla bulabilirsiniz. Romantik film önerimiz Özel bir kadını keyifle izleyin.

Animasyon Film Önerileri

Kung Fu Panda

Çocuklarınızla beraber izleyebileceğiniz bu film sayesinde bolca eğlenerek kahkaha atabileceksiniz. Komedi ve animasyonun bir araya gelerek gösterimine girdiği bu animasyon filmin serileri de mevcut. Her hafta sonu bir serisini izleyerek bir ayınızı da geçirebilirsiniz. Her seride güzel anlatımları ve maceraları mevcut. Yemek işlerinde usta olan Pandanın kung fu ustası olacağına kadar devam ediyor. Azılı düşmanlarını yenmek için ustası en baştan dövüşmeyi öğretiyor. Her hayvanın kung fu için bir yeteneği bulunuyor. Ancak Pandadan kimse ümit duymuyor. Sevdiği yemeklerle beraber kung fu’ yu öğrenebileceğini anlayan ustası güzelce eğitmeye başlıyor. Devamı ise filmde. Film önerisi olarak animasyon dalında kung fu panda filmini önerebiliriz.

Brave (Cesur)

Kral ve Kraliçenin Merida isimli kıymetli kızları dünyaya geliyor. Merida diğer kız çocuklarının aksine çok cesur ve savaşçı ruha sahiptir. Meridanın da 3 afacan erkek kardeşi var. Merida genç kız olunca tam bir savaşçı gibi kavga edebiliyor. Çevreden gelen talipleri arasında kalan Merida’nın hikayesi de yine devam ediyor. Kesinlikle izlenmesi gereken film önerimiz Brave ( Cesur) animasyon filmidir.

Komedi Film Önerileri

Aykut Enişte

Komedi film önerisinde Aykut enişte filmi şu an çok izlenenlerde. Aykut ismindeki gencin yalanlarla süren evlilik sürecini anlatıyor. Aslında Aykut yetiştirme yurdunda büyümüş ve evlilik arefesinde olan bir telefoncu. Dükkanına giren hırsız yüzünden sigorta şirketini arar. Ancak şartları sağlamadığı için sigortası sayılmaz. Sigortacı genç kızın sevgili rolü yaparsan tazminatını verdiririm demesiyle serüven başlar. Bu serüvende Aykut’a sürekli enişte dedikleri için filmin ismi Aykut Enişte olarak anılıyor. Ailenizle, sevgilinizle ya da tek başınıza izleyeceğiniz bu film sayesinde vaktinizin eğlenceli geçeceğine dair şüpheniz olmasın. Film o kadar güzel ki yakın bir zaman da 2. Serisi gösterime girdi. Bu filmi komedi film önerisin de gösterebiliriz.

Salak ile Avanak

1994 yılında yayınlanan Yabancı Komedi Film Önerimiz olan Salak ile Avanak filmini bilmeyen yoktur. 94 yılından beri izlenen hatta izleyenlerin tekrar izlediği filmin IMDB puanı 7.3’dür. Bu filmin benzeri de her Ülke de yayınlandı. Asıl adı Dumb & Dumber’dir. Can dostu olan birbirlerinden asla ayrılmayan bu iki yakın arkadaşın hayatı ve karşılarına çıkan maceraları anlatılır. Keyifle izleyebileceğiniz komedi film önerisi olarak Salak ve Avanağı kesinlikle izlemelisiniz.

Ay Lav Yu

Bu yerli komedi filminin ismini yanlış yazılmış olarak düşünebilirsiniz fakat filmin adı Ay Lav Yu’dur. Sermiyan Midyat tarafından yönetilen film doğu kültürü ile Amerikalı gencin gelin gelmesiyle başlıyor. Ancak filmdeki geçen yerde kimsenin nüfus cüzdanı bile yoktur. Film Tinne köyünde geçer. Manası da yok demektir. Bu yüzden devlet yok saydığı için daha doğrusu varlığını bilmediğin den kimsenin kaydı yoktur.  Filmin her dakikası çok komiktir. Filmde bir de damadın bekar ablası vardır. Amerikalı gencin abisine göz dikmiştir. Filmde iki düğün oluyor. Kesinlikle izlemeniz gereken yerli komedi film önerisidir.

Korku Film Önerisi

Korku filmlerinde izlenecek çok içerik var. Ancak hepsinde farklı temalar işleniyor. Yerli korku filmleri genelde dini içeriklerden seçiliyor. Üç harfli korku temaları işlenir. Yabancı filmlerde de katil, palyaço gibi temalar yer alır. İzlediğiniz korku filminin yaş uygunluğuna çok dikkat etmelisiniz. Çocuklarınızla kesinlikle izlemeyin.

The Coven

Grace ismindeki gencin anne ve babası bilinmiyor. Grace ise öğrenmek için can atar. Grace ve erkek arkadaşı çocukluğunun geçtiği yere gidince hikayenin asıl korkulu kısmı başlar. Doğumunda bir kehanetin olduğunu ve tarikatın da içinde bulunduğunu anlayınca filmdeki karakterlerde korkmaya başlar. Film daha yeni gösterime girmiştir. 2022 yılında izlenmeye başlanan filmin serisinin de geleceğini düşünüyoruz. The Coven filmini korku film önerisi olarak sizlere sunuyoruz.

Zebun

Zebun filmi yerli korku film önerisi olarak örnek gösterebiliriz. Kenan ismindeki ana karakter eşi ve çocuğu ile bir tatile çıkar. Tatil dönüşü evde ve çevresinde bir değişiklik sezer. İlk zamanlar bu görüntüleri tatil yorgunluğu olarak görse daha sonra bir gariplik olduğunu emin olur. İlk başta psikoloğa gitse de yine bir çözüm bulamayan Kenan, daha sonra hocaya gitmeye karar verir. Kenan’ın hayatı her geçen gün kötüye gider. Zebun filmini korku dalında öneriyoruz. Yabancı yönetmenin yürüttüğü bu film 2022 yılında gösterime girmiştir. IMDB puanı 3.1 olsa da film izlenebilir. Ancak bu filmi korkudan etkilenen yakınlarınızla izlememenizi tavsiye ediyoruz.

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator