Giydiğin kıyafetin şeklini almak mı? Kıyafetin senin formuna göre şekil alması mı? Moda, yüzyıllardır kadınların ortak zevkine göre reforme ediliyor. Birbirinin devamı gibi görünse de her sene farklı bir trendle yoluna devam ediyor. Tamamen pazarlama stratejisine dönüştüğü de bir gerçek. İnsanın içinde rahat ettiği, giymekten zevk aldığı ve bir bütün olduğu her kıyafet kendi modasını oluşturuyor. Peki, insan kendi modasını nasıl oluşturur?

Kendini ayna karşısında nasıl görmek istersen oluşturacağın stil buna uygun olmalı. Yani rahat ve salaş bir kıyafetle mutlu hissediyorsan geliştireceğin stil, bununla aynı doğrultuda olmalı. Bol pantolonlar, croptoplar, sweatshirtler ile rahat hissediyorsan bir iki ufak aksesuarlarla kendini bulabilirsin. Mesela halka küpeler veya sneakerlar ile hoş bir aura yakalayabilirsin. Buna ne güzel örnek Begüm Çabakçor’un stili verilebilir. Kendi vücudunu o kadar iyi tanıyor ki rahat sweatler, croptopları bol pantolonlarla o kadar iyi kombinliyor ki akılda kalıyor. 

Ben daha şık parçalarla, dikkat çekici bir stil elde etmek istiyorum diyorsan Yasemin Özilhan’ın stilinden ilham alabilirsin. İnanılmaz dikkat çekici ve hoş bir stili ile yine akılda kalan kadınlardan biri. Stylingi ile yakaladığı muhteşem uyumu kendi perspektifiyle harika bir şekilde birleştiriyor. Ortaya ise çok modern akılda kalıcı ve modanın birkaç tık üstünde bir stil ortaya çıkıyor.

 

Peki ne yapmalı da kendi stilini oluşturmalısın?

Öncelikle aynada nasıl görünmek istediğine karar vermelisin. Yani rahat mı? Cool mu? Modern şık mı? Dikkat çekici mi? Salaş mı? Bunlara karar verdikten sonra günümüz moda trendlerine bakarak ilham alabilirsin. Ya da sevdiğin bir ünlünün stilini takip ederek bir iki ipucu yakalayabilirsin. Seçeceğin kıyafetler;

  • Seninle bütünleşmeli,
  • Tarzınla alakalı olmalı,
  • Bütünlük yakalayabilmeli,
  • Seni yansıtabilmeli,
  • Auranı tamamlayabilmelidir.

Kıyafet tercihi o kadar önemli ki seni yansıtmayan bir kıyafetle tarzını hissettiremeyebilirsin. Ayrıca stil sadece giydiğin kıyafetle değil, tüm auranla alakalı bir olaydır. Yani kendini iyi hissetmediğinde ve bunu insanlara hissettirdiğinde ne şık kıyafeti giysen de gösteremeyebilirsin. Bu nedenle öncelik olarak giydiğin kıyafetin enerjisine de girebilmelisin. 

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator

Kahveli şekerli blog; şehrin gürültüsünden, trafiğin çilesinden ve modenliğin verdiği stresten biraz uzaklaşmak ve mis gibi dağ havası almak isteyenler için kurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir