Nasıl uyanırsan güne öyle devam edebiliyorsun. Bu nedenle daha zinde, daha enerjik bir sabaha uyanmak ve güne enerjik başlangıç yapmak için bazı ipuçlarını hayatına adapte edebilirsin. Nasıl mı? Enerjik bir sabah için 5 ipucu yazımızda… 

 

Enerjik bir sabaha nasıl uyanılır?

Her gün aynı şekilde uyanamıyoruz. Bazen inanılmaz enerjik bir şekilde sabaha merhaba derken, bazen modumuz oldukça düşük güne başlıyoruz. Modumuz düşük bir şekilde güne başlayınca, gün boyu o enerji hissedilebiliyor. Hatta çevremizde “Ne oldu hasta mısın yoksa?” sorularını sıkça duyabiliyoruz. Peki, daha zinde bir sabaha uyanmak için ne yapmamız gerekli?

 

  • Uykunu aksatma, güne güzel başla

Güne güzel başlamak istersen yapman gereken; güzel bir uyku çekmektir. Öncelikle erken yatıp erken kalkmanın vücut zindeliğine inanılmaz olumlu katkıları olduğu bir gerçek. E o zaman hadi mis gibi bir uyku çek ve enerji dolu bir sabaha merhaba de!

 

  • Teknolojik aletleri uyuduğun alandan uzak tut!

Yapılan son araştırmalara göre telefon ve teknolojik aletlerde bulunan radyasyonun sağlığa olumsuz katkıları olduğu kadar, uyku kalitesini de düşürdüğü ortaya çıkmış. Bu nedenle uyuduğun alandan teknolojik aletleri uzak tutarak daha kaliteli bir uykuya sahip olabilirsin. Telefonunu, bilgisayarını ya da benzer teknolojik aletleri uyuduğun alan dışında farklı alanlarda şarj etmeli ve uyandığında direkt eline telefon almamalısın. Özellikle uyanır uyanmaz sosyal medyaya bakanlardansan güne karışık bir kafayla devam edebilirsin. Bırak ve uyandığın ilk yarım saati kendine ayır.

 

  • Meditasyon yap!

Sabah meditasyon yaparak güne başlaman sana daha enerjik hissettirebilir. Sabah kalktığında beş dakika kendine dön, zihnini düşüncelerden arındırmaya çalış ve ruhunu dinlemeye çaba göster. Ya da herhangi sana iyi gelecek meditatif hareketleri yaparak sabaha daha güzel bir başlangıç yapabilirsin.

 

  • Mis gibi bir kahvaltı hazırla!

Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı kesinlikle. Daha iyi hissetmek ve vücudunun öğün ihtiyacını karşılamak için kendine harika bir kahvaltı hazırla. Kahvaltıda yemeyi en çok sevdiğin besinlerle sofranı donat. Sunuma ayrı özen, sofran önce gözüne hitap etsin. Sonra keyifli bir şekilde hepsini ye. Kahvaltını yaparken anın keyfini mutlaka hissetmeye çalış ☺

 

  • Güzel bir duş al!

Tıpkı kahvaltı, meditasyon, güzel çekilen bir uyku gibi sabah kalktığında duş alarak güne daha enerjik başlayabilirsin. Ilık su kan dolaşımını rahatlatacağı ve üzerindeki sabah mahmurluğunu alacağı için iyi hissettirecektir. 

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator

Kahveli şekerli blog; şehrin gürültüsünden, trafiğin çilesinden ve modenliğin verdiği stresten biraz uzaklaşmak ve mis gibi dağ havası almak isteyenler için kurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir