Az önce, en fazla bir beş dakika önce bilgisayarımı açtım ve yazmaya başladım. Uzun zamandır üretmekten ve çalışmaktan duyduğum mutluluğu anlatıyordum kendime. Bir nevi olumlamada sayılabilir tabii. Neyse lafı uzatmayacağım ve sadede gelmem gerekirse; üreten, çalışan ve ortaya bir ürün sunan güçlü kadınlara bayılıyorrruummmm. Şimdi edebi sınırlarda bu metni yazmaya çalışsam bu samimiyet ortaya çıkmayacak biliyorum. Amann her şey kural, çizgi, sınır değil sevgili okur bu da böyle gelişigüzel bir yazı olsun olmaz mı?

Ne diyorduk kimseye muhtaç olmayan güçlü kadın diyorduk. Şöyle baktığınızda bu kadınlar çok güzel değil mi? Allah’ım bayılıyorum güçlü kadının o gözlerindeki asi parıltıya. Bakın bu satırları feminist bir bakış açısıyla yazmıyorum zaten feminist değilim. Sadece kendi ayakları üzerinde duran, çalışkan, üretken ve hayatın içinde sapasağlam duran kadınlar bize örnek olmalı diye düşünüyorum. Kendimde öyle olmak için çabalayan bir birey olduğum için tüm üretken kadınların hatırına da yazıyorum bu satırları sevgili okur, unutmayın dünyayı biz kurtaracağız.

Ama hadi gelin kurtulalım şu evimizdeki aptal kutusundan. Neyden mi bahsediyorum tabii ki televizyonlardan. Arkadaş salonumuzu bile televizyona göre dizayn ediyoruz var mı böyle bir şey. Tam tersi evimizi karşılıklı sohbet edebileceğimiz şekilde dizayn etmemiz gerekmez mi?

Ay neyse ben yine konuyu çok dağıttım o yeni bir yazı konusu olsun, maksat muhabbet olsun. 🙂

Neyse güçlü kadın demişken, kadınları en çok oyalayan televizyonlara girmiş bulunduk.

Vakit kıymetli hayat geçiyor ve dünya sana bir şans vermek için kuruldu belki de. Gücünü göstermek için yapman gereken, ne yapıyorsan en iyisini yapmak. Enerjini başıboş muhabbetlerde, aile ahlakını bozan saçma diziler ve kadın programlarında harcamamalısın. Hadi belki de kurtaracağın bir insan, değiştirebileceğin bir mükemmel an, ya da dokunacağın kaç hayat var. Gücünü fark ettiğinde, kendini de keşfedeceksin emin ol!

Sanki bir yazı dizisine başlasak fena olmaz. Mesela hayatla savaşında azmiyle örnek olan ve her türlü zorluktan galip çıkan güçlü kadınları tanıdığımız bir yazı dizisi. Off, off, off harikaaa.

Neyse benim kamu spotum bu kadardı şimdi aynanın karşısına; ‘Üreten kadının adına, dünyayı biz kurtaracağız!’ diye bağırmaya gidiyorum… Üreten tüm güçlü kadınlar, gözlerinizden öperimmm.

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator