Yıllardır kullandığım Instagram hesabımı geçen yıl bu zamanlar yapılan saldırılar sonucu kapatmak zorunda kaldım.

Nedenini bir türlü anlayamadığım bu saldırı sonucu sosyal medya anksiyetem başlamış durumda. Ancak işim tam da sosyal medya olduğu için bir şekilde aktif olmak zorundayım. Tabir-i caizse ‘Kimsenin tavuğuna kışt demeyen ben’, yapılan haksızlıkları bile Allah’a bırakan ben bu garip durum karşısında hala şaşırdığım bir gerçek. Bu durumun olumsuz yanı ise sosyal medyada herhangi bir soru karşısında bile geriliyorum. Geçen sene yaşadığım o saldırı sonrası özellikle fake hesaplardan son sürat kaçtığım doğrudur. Ne yapayım arkadaş, korktum bir kere 🙁

Neyse aslında çok umursadığım bir olay değil. Merak ya da her ne amaçla saldırı düzenleniyor olursa olsun güçlü şifrenin çözemediği şey yok. Başıma gelen bu talihsiz olayı bir kenara bırakırsak ‘Sosyal medyayı daha faydalı hale nasıl getirebiliriz.’ sorusuna cevap verebilirim.

Sosyal medya, her ne kadar böyle handikaplar barındırsa da faydalı kullanıldığında hem işinizin en önemli argümanı olabilir, hem de yeni ve faydalı bilgilere ulaşmanıza katkıda bulunabilir.

Örnek verecek olursam, Instagram her ne kadar ‘Herkesin inanılmaz mutlu’ olduğu bir yer gözükse de çok faydalı bilgiler içerebilen bir platforma da dönüşebiliyor. Mesela çok fazla sanat ve edebiyattan uzak kaldığım için yeni bir Instagram sayfası oluşturdum ve orada insanları bilgilendirici bilgiler paylaşmaya başladım. Eşref-i mahlukatcılığımdaki delirmecelerimi içeren bu sayfa belki ileri de bir blog sayfasına da dönüşebilir kim bilir.

Yıllardır Facebook ise benim ilgimi çekmeyen platformlardan biri. Babamın düzeltmemi istediği paylaşımları dışında şimdi iş kovaladığım bir yer haline dönüştü. Bu nedenle kullanmak zorunda olsam da hala beni çok çekmediği gerçek. Önceleri ise tam bir Twitter tutkunuydum. Twitter’ın ülkemizde yaygınlaştığı ilk andan itibaren mutlaka bir hesabım vardı. Aslında tam olarak kodlarını çözdüğüm bir platform Twitter. Sosyal medya yönetimi noktasında en başarılı olduğum mecra. Diğerlerini de yavaş yavaş öğreniyoruz zaten. Deneyimlerimle harmanladığım bu güzide yazımdan sonra size esenlikler dilerim efendim. Hoşça bakın zatınıza….

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator