Zor günler geçiriyoruz. Allah başımızdaki bu musibetten bizi tez vakitte kurtarsın. Çok büyük imtihandan geçiyoruz, Allah hepimizin yardımcısı olsun. Evimizden çıkamıyoruz, sosyal hayatımız sıfıra inmiş durumda. Hepimiz evden çalışmaya başladık bir süredir. Tabii ki zorunluluğundan dolayı hala dışarıda çalışan insanlar da mevcut.

Birçok insan da maalesef işinden olmuş durumda. Bu zor günlerde birbirimize yardımda bulunarak beraber atlatmamız gerekiyor. Unutmayın ki biz ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ diyen Peygamberin ümmetiyiz. Devletimiz ‘Bizbizyeteriz’ adında bir kampanya başlattı. Mevcut durumla başa çıkabilmemiz için böyle kampanyalara ihtiyacımız var. İşini kaybetmiş insanlara yardımcı olmamız gerekiyor. Bu zor durumdan ancak yardımlaşarak çıkabiliriz.

Aynı zamanda yaşadığımız bu zor günlerde her ne kadar zor olsa da moralimizi yüksek tutmaya çalışmalıyız. Şu an imtihandayız ve Rabbim’den bu zor günlerden kurtulmak için bol bol dua etmemiz gereken zamanlar. Ancak bu zor zamanlarda birbirimize hayatı zindan etmek yerine sağ duyulu davranarak insanlara moral vermeye çalışmalıyız. Sosyal medya ve haberleri takip etmek bile insanın psikolojisini bozmak için yeterli. Bu nedenle naçizane tavsiyem en azından sosyal medya ve TV için belli bir zaman ayırmalı ve kalan vakti kendimizle ilgilenerek geçirmeliyiz. Özellikle çevremizde anksiyete ve panik atak hastası insanlar varsa onlarla daha yakından ilgilenmeli ve morallerini yüksek tutmaya çalışmalıyız.

Sözlerimi burada bitirirken yeniden Allah hepimizin yardımcısı olsun. Allah bizi bu musibete karşı korusun ve bizi kurtarsın. Hoşça bakın zatınıza, esen kalın…

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator