Kötü günler geçiriyorsun, hayatında yaşadığın acının belki de en ağırını yaşıyorsun. Canın yanıyor, kimsenin seni anlamadığını düşünüyorsun. Kaburgaların sızlıyor acını düşündüğünde. Her yerden bir medet umuyorsun. Medetin kendin olduğunu bilmeden. Acının aslında seni büyüten en önemli şey olduğunu bilmeden.

Evet, büyüdün. Çünkü acıyla büyür insan. Aynı zamanda, acıdan öğrenir insan, çünkü acıların insanların gözlerindeki perdeleri açması gibi becerileri vardır.

Şimdi dünya sahnesinde, tecrüben ve acınla ve yüreğinle ve kocaman başarma azminle sen varsın. Sadece sen! Neleri başarabildiğini kendine göstermelisin.

Yaşadıklarımız büyütse de bizi, yaşadıklarımız aslında birer tanıklarımız. Ve var olma gücümüz, aslında ruhumuzun bir yerinde saklı. Topraktan gelen insanoğlunun kalbinde öyle bir güç var ki, yerle bir olduğunu hissettiğinde bile dimdik ayağa kalkabiliyor.

Şimdi hiç ışık yokmuş gibi dursa da, sadece o ışığı görmen için ya gözlerini açman, ya da lambayı yakman gerek. Kalk ve silkelen! Keşfet kendini! Burası imtihanlarla dolu bir yer, acı çekiyor olabilirsin. Ama ayağa kalkmak için, yine güç senin içinde, kalbinde. Hiç kimse için değil, sadece kendin için yak o ışığı. Değişimini başlat, gücünü kendine ispatla.

Gece nasıl varsa, gündüz de o kadar var!

Karanlık nasıl varsa, aydınlık tam o kadar var!

Acı ne kadar varsa, şifa o kadar var!

Kimseden medet ummadan, kendi içinde o şifayı bulduğunda gücüne sen bile hayran kalacaksın.

Gel acını dönüştür, gel değişiminle örnek ol herkese! Ama inan önce kendine. Çünkü bu yolda inancın, senin tek yoldaşın olacak. Vazgeçme, düştüğünde kalkacak güce inan yeter ki.

Sen koskoca bir alemi içinde taşıyan insansın. Sen bu dünyaya öyle nedensiz gönderilmedin. Fırsat tanı kendine, benliğine, nefesine, ruhuna ve kalbine. Gel yenilgilerini birer başarı hikayesine dönüştür. Bu noktada yardım almayı asla ihmal etme mesela. Kendini sev, kendine zaman ayır, sevdiklerinle vakit geçir. Önünde kocaman muhteşem bir hayat var. Yaşam bize verilmiş en muhteşem hediye. Nefesimiz en kıymetli hazinemiz. Başarılarıyla dünyayı sallamış herkes sınanmış. Ancak sınanırken kendinden vazgeçmemiş. Sıra sende! Belki de senin başarı hikayeni duyacağız. Müthiş olmaz mı? Bir düşünsene. Hadi ama! Kur o hayali ve başar. Kendine güven ve başarının tadını çıkar.

 

Bu noktada hayatına güzellik katmak için;

  • Hobilerini keşfedebilir,
  • Sevdiklerine vakit ayırabilir,
  • Güzel müzikler keşfedebilir,
  • O çok gitmek istediğin yerin hayalini kurabilirsin.

Muhteşem değil mi? Düşünsene bir! İşe kendine bir hayal defteri oluşturmakla başlayabilirsin. Daha senenin ikinci ayındayız ve her aya gerçekleştirebileceğin bir hayalin için zaman ayırabilirsin. Güç ve kararlılık seninle olsun. Hadi dönüştür kendini 🙂

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator