Geçen Temmuz’da bu yaşıma kadar yazdığım en iyi şiiri yazdım. Bir dergiye yollamayı düşündüm. Sonra kıyamadım, şiirin güzelliği değildi çünkü mesele. Ayrı bir lütufla yazmıştım şiiri. Sonra yazmayı bıraktım, bundan sonrada elime şiir için kalem almayı düşünmüyorum. Hayatımın en güzel ve en özel şiirini yazmak için 24’ü beklemişim fark etmeden. Az önce şiire denk geldim. Ne yapacağımı bilemedim. İnsan hayatının en iyi şiirini yazınca ne yapacağını da bilmiyormuş.

Bundan önce yazdığım şiir büyük olay olmuştu. Dinlediğim türkülerden esinlenip yazmıştım, hiçbir esprisi yoktu benim için.

Birkaç gün sonra 25’e gireceğim. Ardımda onca yaşanmışlık, onca yara, onca heyecan, onca mutluluk, onca hata bıraktım. Sonra onların hepsini kucaklayıp yüreğimin en çocuk köşesine sakladım.

Büyümek de mesele değil, farkında olmak büyük nimet. Önceden de olgun bir insandım ama şimdi olayları tekdüze yorumlamamayı öğrendim. Büyük büyük konuşmak değil niyetim, sadece kendi tecrübelerimden belki bir yol gösterebilirim diyorum.

Bu sayfayı açma niyetim de sadece o. Mesela elimin altında bir röportaj listesi var. Röportajları yapıp yayınlasam sayfa kitlenir belki de. Bunun yöntemini de biliyorum. Birçok eğitim aldım, asıl mesleğim bu. Ama amacım o değil. Maksat öncelikle insanlara faydalı olması.

Yazdığım bir satır, belki birinin gecesine ışık tutar, yaptığım bir röportaj belki de birinin fikrini değiştirir diye ince eleyip sık dokuyorum. Günlerce haber bekliyorum röportaj yapmak istediğim isimlerden. Çünkü maksat okuyana faydalı olsun. Moda, cilt bakımı diye başladığım mecra nelere evrildi bazen ben bile şaşırıyorum. 🙂 Geçen dünyada sayılan çok başarılı bir bilim insanına mail attım. Çünkü bu ara bilime epey meraklıyım. Belki benim gibi sonradan bilimseverlere yol gösteririm mahiyetinde. Burada değilmiş, bana başarılar diledi. O kadar hoş bir şekilde reddetmiş ve mazeretini yazmış ki, çok mutlu oldum. Bundan sonraki yaşamımda kendisini örnek alacağım kesin. 🙂 Neyse çok ilginç bir yazıya daha imza attım. Kesin sonra sileceğim ama, siz hoşça bakın zatınıza 🙂

 

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator