Hafta sonu için yapılacak güzel bir planım olmadığı için anı değerlendirip Eltilerin Savaşına gideyim dedim. İnsanların günlük sıkıntılarını gideren ve az da olsa nefes aldıran tadımlık filmleri severim.

Gupse Özay’ın hep çok zeki bir kadın olduğunu düşünürüm. Çünkü mizah gerçekten zeka işi. Eltilerin savaşından sonra Gupse Özay’ın zekasının yanı sıra gözleminin de çok iyi olduğunu fark ettim. Film çok iyi bir sosyal mizah. İnanılmaz iyi bir gözlemle yazılmış. İki eltinin birbiriyle ilişkisi konu edinmiş gibi görünse de sosyal bir hiciv de söz konusu. Özellikle hayatı Instagram olanlara. Filmin her detayında, farklı bir gözlem göze çarpıyor. Filmi izlerken ‘Aa, evet kesinlikle böyle’ deyip duruyorsunuz. Ayrıca film gerçekten komik. Sürenin nasıl bittiğini bile anlamıyorsunuz. Gündelik sıkıntılarınız, stresiniz ya da hayat telaşınız arasında nefes almak isterseniz Eltilerin Savaşı sizi bekliyor.

Gupse Özay’ın senaryosunun güzelliği kadar, oyunculuğu da çok iyi. Yani filmde en beğendiğim performans ona ait. Ancak diğer oyuncularında hakkını yememek lazım tabii, herkesin ailesinde yaşayabileceği olaylara mizahi bir bakış açısıyla yaklaşılmış. Oldukça eğlenceli bir dille de anlatılmış.

‘Şıngır şıngır altın takan eğlenceli ev hanımları’ çok güzel anlatılmış özellikle. Herkesin hayatında mutlaka yer alabilecek bir ‘Yenge’ tiplemesinden iyi bir mizah çıkmış ortaya.

Film kafanızı yormuyor, kompleks karışık bir olay da sunmuyor. Güncel mizah için ailenizle gidebileceğiniz, eğlenebileceğiniz bir film. Kadro çok iyi. Uraz Kaygılaroğlu, Gupse Özay, Merve Dizdar ve Ferit Aktuğ’un başrolünde oldukça şirin bir film. Gidin ve bol bol gülün efendim bizden söylemesi 🙂

 

Paylaş:

Kahveli Şekerli

administrator

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir